Honor Rolls

in Uncategorized by

RIVERVIEW CHARTER SCHOOL

The Director’s List (All As)

6th Grade

Annalee Chiaviello

Adriana Heath

Kidron Martin

Gabriella Morales

Sam Stewart

Max Trask

7th Grade

Mia DeBardelaben

May Harrelson

Luke McGuire

Sarah McMullen

Allison Suber

8th Grade

Ashton Giammona

Trissy Long

Honor Roll (All As & Bs)

6th Grade

Connor Brown

Amanda Davenport

Carmen Cruz- Woodley

Mitchell Dixon

Victoria Ganshow

Brittany Gates

Victoria Hernandez

Josephine Quade

Alexis Russell

Whitney Salters

7th Grade

Eliza Akers

Lucy Bruns

Troy Davenport

Gina Dukes

Kendall Duncan

Jefferson Gibson

Tommy Holloway

Chris Hoogenboom

Austin Jimenez

Malia Kaneshige

Harrison Lane

Anna Miller

Keaton Mykleby

Olivia Ward

8th Grade

Zoe Becker

Carsyn Bostwick

Maya Bostwick

Robin Bridgers

Jessica Elkins

Taylor Gates

Alex Long

Gloria McCreary

Honorable Mention (All As, Bs & 1 C)

6th Grade

Wes Cunningham

Cameron Dodge

Reed Reichel

Patrick Tucker

Savannah Walton

7th Grade

Maria Baruffi

Crosson Derrick

Merritt Kerney

8th Grade

Markayla Howard

Kennedy Lopez

Kitty Strawn

Tommy Taylor

Austin VanHorn

 

BEAUFORT ACADEMY

2012-2013 Second Trimester Academic Honors

Headmaster’s List (all A’s)

• 5th grade: John Dastous, Cal Harvey, Emily Ann Hiers

• 6th grade: Campbell Dukes, David Mathai

• 7th grade: Sarah Blocker, Kate Gray, John Manos, Alexander Mazzeo, Sarah Suber

• 8th grade: Hope Gray, Amanda Kahn, William Lindsay, Skyler Nuelle, Katie Smith

• 9th grade: Mary Margaret Achurch, Jake Bhoi, Sarah Sheppard, Rosie Stewart

• 10th grade: Mike Bhoi, Brynna Ferry, Casey Kahn, Xavia Lemott, John Mathai

• 11th grade: Rebecca Strawn

• 12th grade: Megan DeBardelaben

Honor Roll (all A’s & B’s)

• 5th grade: Lauren Bartlett, Ashton Bell, Dawson Coleman, Thomas Holladay, Amelia Huebel, Nathaniel Keenan, Emma Melville, Daniel Owen, Brian Rhatigan, Josephine Trask, William Tumlin, Alana Wegner, Cady Wilson.

• 6th grade: Margaret Aimar, Piper Beasley, Joshua Boyd, Hailey Brancho, Nicky Cenci, Quinn Fleming, Herbert Gray, Gracie Guest, Hunter Harley, Emma Hincher, Lawrence Lindsay, Caroline Moss, Miciah Pendarvis, Mitchell Russell, Joe Stowe, Cole Taylor.

• 7th grade: Joe Bhoi, Abby Dalton, Rahzel Lemott, Drew Luckey, Emily Potter, Kathleen Simkins, Peter Trask, Jennings Tumlin, Will Warren.

• 8th grade: Preston Coleman, Mary Keane, Gavin Palmer, Ashley Taylor, Stewart Trask.

9th grade: Cali Blocker, Maya Dixon, Anna Dyer, Kirsten Floyd, Jock Joyce, Alec Melville, Ting O’Regan, Frances Stowe.

• 10th grade: Bridget Baggerly, Michael Bass, McKenzie Blake, Gil Dyer, Emma Everidge, Ashton Guest, Ben Hetherington, Jason Hincher, Drummond Koppernaes, Nicky Macuch, Jackson Miller, Jack Olsson, Brooke O’Neill, Reyn Robinson, George Sanford, Natalie Simkins, Tucker Trask, Taylor Vincent, Xavier Westergaard.

• 11th grade: Caroline Avera, Carli Cline, Jack Dailey, Brandon Massalon, Patrick Mazzeo, Jeffrey Miller, Megan Potter, Courtney Smith, Miranda Weslake

• 12th grade: Mary Catherine Carmody, Tommy Fang, Lawton Harper, Charles Humphries, Emily Hutchins, Hope Keane, Briley Langehans, Laura Roddey, Grace Stewart.